Hakkımızda

Kaynak İnşaat

Kaynak İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 1989 yılında İhsan Altınkaynak ve ortakları tarafından Kayseri’de mühendislik ve inşaat işleri alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

1980 yılına kadar dünyanın ve Türkiye’nin birçok bölgesinde şantiye şefi, yüklenici taşeron veya müteahhit olarak başarılı projelere imza atmış olan kurucumuz İhsan Altınkaynak, Kaynak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurulumundan önceki 1980-1989 yılları arasında da Kayseri inşaat sektöründe birçok başarılı konut ve sosyal hizmet binalarının yapımında görevler üstlenmiştir.

Kaynak İnşaat 1989 yılından bugüne kadar Kayseri’nin imarında üstlendiği ve başarıyla tamamladığı projelerle Kayseri inşaat sektöründeki saygın yerini korumaktadır. Kayseri ve çevresindeki yeni inşaat projeleriyle güçlü ve sağlam adımlarla yoluna devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Kalite bilinciyle ve yaratıcı çözümlerimizle yaşanan hayata değer katmak ve zamanında projelerimizi tamamlayıp müşterimizin yatırımını en efektif şekilde kullanarak müşterilerin, tedarikçilerin ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmaktır.

MİSYONUMUZ

Her geçen gün gelişmekte olan şirketimizi sektörde lider pozisyona getirmek ve bu pozisyonu devam ettirmektir. Bunun için amacımız müşterilerin beklentileri doğrultusunda en kaliteli ürün ve hizmeti zamanında kendi markamızla sunmak, nitelikli, çağdaş ve yarını yansıtan yapıları tasarlamak, hayata geçirmek ve bu sayede yapı sektöründe yeniliklerin öncüsü ve uygulayıcısı olmaktır.

Kurum Değerlerimiz

  • Dürüstlük
  • Ödünsüz kalite politikası
  • Yüzde yüz müşteri memnuniyeti
  • Finansal istikrar ve güçlü sermaye yapısını sürdürme
  • İş güvenliği ve işçi sağlığı için riskleri en aza indirerek sıfır iş kazası hedefi ile çalışmak
  • Çevre kirliliğini önlemeye duyarlı olmak ve uygulanabilir önleyici tedbirler almak ve yaşadığımız çevreye verilen olumsuz etkileri en az seviyeye indirmek, doğal kaynakları israf etmeden kullanmak
  • Yeni inşaat teknolojilerine açık olmak, takip etmek ve sürekli yenilenmeye önem vermek
  • Risk yönetimi kapsamında, inşaat yatırımlarımız çerçevesinde inşaat alanı ve devam eden inşaat yapılarımızla alakalı tüm riskleri teminat altına almak
  • Firma karlılığını sağlama temel amacı yanında, müşterilerimizin, çalışanlarımızın, bölgemizin ve ülkemizin ortak çıkarlarını göz önünde tutarak faydalı hizmetlerde bulunma hedefinde olmak.

Ekibimiz

18 kişilik mühendis, mimar ve teknikerlerden oluşan eğitimli çekirdek kadromuz ile kaliteden ödün vermeden projelerimizde hedeflediğimiz noktalara hızla ve güvenle ulaşmaktayız. 

Kurucumuz İhsan Altınkaynak Hakkında 1973-79 yılları arasında Erenalp ve Enka firmaları bünyesinde yurt içi ve yurt dışında çeşitli görevlerde çalıştı. 1979 yılında Enka’dan Ortadoğu ülkelerinden sorumlu genel müdürlük görevindeyken ayrılıp askerlik görevi için Türkiye’ye döndü. Türkiye’de bir süre çeşitli ortaklıklar ve serbest çalıştıktan sonra 1989’da Kaynak İnşaat A.Ş.’yi kurdu. Kayseri Ticaret Odası meclis üyeliği ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin (dernek ve vakıflar) kuruluşunda faaliyet göstermiştir.
İnşaat Mühendisi İhsan Altınkaynak’ın profesyonel çalışma hayatında şantiye şefi,yüklenici taşeron veya müteahhit olarak görev aldığı projelerden bazıları;