Kaynak İnşaat

Kaynak İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 1989 yılında İhsan Altınkaynak ve ortakları tarafından Kayseri’de mühendislik ve inşaat işleri alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

1980 yılına kadar dünyanın ve Türkiye’nin birçok bölgesinde şantiye şefi, yüklenici taşeron veya müteahhit olarak başarılı projelere imza atmış olan kurucumuz İhsan Altınkaynak, Kaynak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurulumundan önceki 1980-1989 yılları arasında da Kayseri inşaat sektöründe birçok başarılı konut ve sosyal hizmet binalarının yapımında görevler üstlenmiştir.

Kaynak İnşaat 1989 yılından bugüne kadar Kayseri’nin imarında üstlendiği ve başarıyla tamamladığı projelerle Kayseri inşaat sektöründeki saygın yerini korumaktadır. Kayseri ve çevresindeki yeni inşaat projeleriyle güçlü ve sağlam adımlarla yoluna devam etmektedir.

Vizyonumuz

Kalite bilinciyle ve yaratıcı çözümlerimizle yaşanan hayata değer katmak ve zamanında projelerimizi tamamlayıp müşterimizin yatırımını en efektif şekilde kullanarak müşterilerin, tedarikçilerin ve çalışanlarının yaşam kalitesini artırmaktır.

Misyonumuz

Her geçen gün gelişmekte olan şirketimizi sektörde lider pozisyona getirmek ve bu pozisyonu devam ettirmektir. Bunun için amacımız müşterilerin beklentileri doğrultusunda en kaliteli ürün ve hizmeti zamanında kendi markamızla sunmak, nitelikli, çağdaş ve yarını yansıtan yapıları tasarlamak, hayata geçirmek ve bu sayede yapı sektöründe yeniliklerin öncüsü ve uygulayıcısı olmaktır.

Kurum Değerlerimiz

  • Dürüstlük
  • Ödünsüz kalite politikası
  • Yüzde yüz müşteri memnuniyeti
  • Finansal istikrar ve güçlü sermaye yapısını sürdürme
  • İş güvenliği ve işçi sağlığı için riskleri en aza indirerek sıfır iş kazası hedefi ile çalışmak
  • Çevre kirliliğini önlemeye duyarlı olmak ve uygulanabilir önleyici tedbirler almak ve yaşadığımız çevreye verilen olumsuz etkileri en az seviyeye indirmek, doğal kaynakları israf etmeden kullanmak
  • Yeni inşaat teknolojilerine açık olmak, takip etmek ve sürekli yenilenmeye önem vermek
  • Risk yönetimi kapsamında, inşaat yatırımlarımız çerçevesinde inşaat alanı ve devam eden inşaat yapılarımızla alakalı tüm riskleri teminat altına almak
  • Firma karlılığını sağlama temel amacı yanında, müşterilerimizin, çalışanlarımızın, bölgemizin ve ülkemizin ortak çıkarlarını göz önünde tutarak faydalı hizmetlerde bulunma hedefinde olmak.

Ekibimiz

18 kişilik mühendis, mimar ve teknikerlerden oluşan eğitimli çekirdek kadromuz ile kaliteden ödün vermeden projelerimizde hedeflediğimiz noktalara hızla ve güvenle ulaşmaktayız.

Kurucumuz İhsan Altınkaynak Hakkında 1973-79 yılları arasında Erenalp ve Enka firmaları bünyesinde yurt içi ve yurt dışında çeşitli görevlerde çalıştı. 1979 yılında Enka’dan Ortadoğu ülkelerinden sorumlu genel müdürlük görevindeyken ayrılıp askerlik görevi için Türkiye’ye döndü. Türkiye’de bir süre çeşitli ortaklıklar ve serbest çalıştıktan sonra 1989’da Kaynak İnşaat A.Ş.’yi kurdu. Kayseri Ticaret Odası meclis üyeliği ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin (dernek ve vakıflar) kuruluşunda faaliyet göstermiştir.
İnşaat Mühendisi İhsan Altınkaynak’ın profesyonel çalışma hayatında şantiye şefi,yüklenici taşeron veya müteahhit olarak görev aldığı projelerden bazıları;

Proje Adı / Yeri İşin Nevi İşin Hacmi
Çelik Halat Fabrikası İnşaatı Köseköy / İzmit Betonarme Yapı ve Çelik Konstrüksiyon 14.000 m2
İzka Rabak Fabrikası İnşaatı Tuzla / İstanbul Betonarme Yapı ve Çelik Konstrüksiyon 10.500 m2
Narin Mens. Fabrikası İnşaatı Çerkezköy / Tekirdağ Betonarme Yapı ve Çelik Konstrüksiyon 135.000 m2
İNSA İplik Fabrikası İnşaatı Tuzla / İstanbul Betonarme Yapı ve Çelik Konstrüksiyon 44.000 m2
Şam Çimento Fabrikası İnşaatı Şam / Suriye Betonarme Yapı ve Çelik Konstrüksiyon 22.000 m2
Fosfat Tesisleri İnşaatı Amman / Ürdün Betonarme Yapı ve Çelik Konstrüksiyon 120.000 m2
Sosyal Tesis ve Otel İnşaatları
Cidde - Mekke - Medine - Riyad / Suudi Arabistan
Betonarme Yapı 35.000 m2
Villa ve Konut İnşaatları Beyrut / Lübnan Betonarme Yapı 27.000 m2
Çeşitli Toplu Konut İnşaatları / Kayseri Betonarme Yapı 107.500 m2
Çeşitli Lüks Konut Ve Villa İnşaatları / Kayseri Betonarme Yapı 14.700 m2
Sağlık Ocağı, Sosyal Tesis Veya İş Merkezi Gibi
Özel Amaçlı Yapı İnşaatları / Kayseri
Betonarme Yapı 10.000 m2